Stracili prawo jazdy za prędkość


Na trzy miesiące stracili prawo jazdy kolejni kierowcy, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad setkę. Za „ciężką” nogę 29 – letni mężczyzna i 27-letnia kobieta dostali mandat i po 10 punktów karnych.

Wczoraj popołudniu policjanci ze świdwińskiej drogówki pełnili służbę na drogach gminy Połczyn Zdrój. Po południu w miejscowości Bolkowo sprawdzali prędkość przejeżdżających pojazdów przez teren zabudowany. Nie musieli długo czekać aby zatrzymać kierowców pędzących „na 50-ce” ponad sto kilometrów na godzinę. Kierowcami okazali się 29-latek z Gliwic i 27-latka z Koszalina. Mężczyzna jadąc dostawczym Fiatem przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km, za co został ukarany mandatem punktami karnymi natomiast kobieta przekroczyła dozowloną prędkości o 52 km/h. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali im prawo jazdy, które trafi do organu wydającego dokument. Przez najbliższe trzy miesiące z pewnością kierowcy „odpoczną od jazdy”.

Policjanci informują, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Obligatoryjnie również zatrzymywane jest prawo jazdy.

Źródło: http://swidwin.policja.gov.pl

31-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y