Pożary w czasie żniw
News will be here

W dniu 8 sierpnia 2020 roku o godzinie 1105 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie otrzymało informację o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Popielewo. Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brały jednostki: OSP Popielewo oraz OSP Połczyn-Zdrój, Policja.

Tego samego dnia o godziny 17 08 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie wpłynęła formatka z WCPR o pożarze kombajnu zbożowego oraz zboża na pniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się kombajn zbożowy oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się zboże na pniu. Następnie za pomocą tłumic dogaszano zarzewia ognia. Spaleniu całkowitemu uległ Kombajn zbożowy marki Class oraz 10 hektarów pszenżyta. W działaniach brały udział: 2 zastępy JRG Świdwin, 1 zastęp OSP Rąbina, 1 zastęp OSP Połczyna-Zdroju, Leśniczy.

Kolejno o godzinie 1712 Dyżurny SK KP PSP otrzymał zgłoszenie o zerwanej linii energetycznej w Połczynie-Zdroju, gdzie został skierowany zastęp z OSP Połczyn-Zdrój oraz Pogotowie energetyczne.

Następnie o godzinie 2227 zastępy z JRG Świdwin oraz OSP Bierzwnicy skierowane zostały do pożaru altanki. Na miejscu okazało się, że w środku znajduje się butla z gazem propan-butan. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palącą się altankę oraz schłodzeniu butli.

Po powrocie ze zdarzenia z Bierzwnicy strażacy z JRG oraz druhowie z OSP Brzeżna udali się na ul. Dobra Rycerskie w Świdwinie do palącego się kombajnu zbożowego oraz ścierniska. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się kombajn oraz dwóch prądów wody na palące się ściernisko.

Straty w dniu 8 sierpnia 2020 r. wyceniono na łączną kwotę 2.094.200,00 zł.

Źródło: KPSP w Świdwinie

11-08-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y