Piknik lotniczy z Policją
News will be here

W minioną sobotę w Świdwinie na terenie 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się piknik lotniczy. Sobotnia impreza była wyjątkowa w skali kraju, tym bardziej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Świdwina, ale również całego regionu. W pikniku uczestniczyła Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Oddział Prewencji Policji ze Szczecina, z policjantami ze Świdwina a także ze Szczecinka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się śmigłowiec policyjny Mi – 4 z Sekcji Lotnictwa KWP Szczecin, który wylądował na płycie lotniska i uczestnicy pikniku mogli wsiąść za jego stery. Sekcja konna Wydziału Prewencji w Szczecinie wraz z przewodnikami psów ze Świdwina i Szczecinka zaprezentowała czworonożnych przyjaciół, z którymi zainteresowani robili pamiątkowe zdjęcia. Można też było zobaczyć pokaz tresury i działania psa służbowego do obezwładniania osoby.

Na pokazie obok samolotów prezentowały się radiowozy policyjne, gdzie mali uczestnicy ruchu drogowego mogli choć na chwile poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Podczas imprezy nie zabrakło też stoiska profilaktycznego, gdzie każdy kto nas odwiedził mógł otrzymać materiały o tematyce profilaktycznej, odblaski, malowanki, komiksy i inne upominki oraz otrzymać odciski swoich palców. Nie zabrakło konkursów na temat wiedzy o bezpieczeństwie, najlepsi otrzymali akcesoria rowerowe i nie tylko.

Policjantom dzielnie asystował Gryfuś, policyjna maskotka skupiała uwagę szczególnie najmłodszych. Zainteresowanie odwiedzających nasze stoisko utwierdza nas w przekonaniu, że warto uczestniczyć w tego rodzaju imprezach. Przed nami okres wakacyjny, podobnych imprez w naszym regionie będzie wiele z pewnością świdwińskich mundurowych też tam nie zabraknie.

źródło: KPP w Świdwinie

04-07-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y