48-letni pirat drogowy ujawniony w trakcie kaskadowych działań w trzech powiatach

Funkcjonariusze ze Świdwina wspólnie z policjantami z Białogardu i Kołobrzegu przeprowadzili na terenie trzech sąsiadujących powiatów wspólne działania. Policjanci kontrolowali prędkości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań pięciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne z prędkością powyżej 50km/h w terenie zabudowanym, utraciło prawo jazdy na 3 miesiące.

Celem kaskadowego pomiaru prędkości jest zatrzymanie tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji przyśpieszają. Policjanci zatrzymali takich kierujących, którzy przyznawali, że byli zaskoczeni widokiem większej liczby patroli z radarem na jednej trasie w niewielkiej odległości.

Policjanci ruchu drogowego byli wyposażeni w nowoczesne urządzenie pomiarowe typu TruCam. Urządzenie to jest wyposażone w wewnętrzną kamerę cyfrową dzięki czemu kierujący zatrzymany przez patrol miał możliwości zobaczenia nie tylko prędkości z jaką się poruszał a także zdjęcia z dokładną datą i czasem i prędkości zarejestrowaną przez urządzenie.

Funkcjonariusze kontrolowali prędkość kierujących poruszających się drogą wojewódzką nr 163 . Pomiaru dokonywali w miejscowościach położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej 163 :

    powiat świdwiński : Bolkowo, Tychówko,

    powiat białogardzki : Przegonia, Moczyłki, Karlino ul. Kołobrzeska oraz „obwodnicy Karlina” odcinek dw 163,

    powiat kołobrzeski : Dygowo, Niekanin.

     

    Prędkość kierujących mierzona była dodatkowo również przez policjantów ruchu drogowego, którzy poruszali się radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator na odcinku drogi wojewódzkiej 163 oraz drogi krajowej nr 6.

     

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 32 kierujących, którzy nie stosowali się do występującego na danym odcinku drogi ograniczenia prędkości.

Policjanci ujawnili również pięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista z Bolkowa, to 48-letni mężczyzna mieszkaniec Poznania, który jadąc somochodem osobowym marki Volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h. Kierujący za przekroczenie prędkości o ponad 50k/h zostali ukarani mandatami karnymi oraz zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy a także otrzymali po 10 punktów karnych.

Kaskadowy pomiar prędkości tak jak i działania „Prędkość” realizowane są przez policjantów ruchu drogowego w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Przekraczanie dozwolonej prędkość stanowi największe zagrożenia dla bezpieczeństwa kierujących jak i pieszych. Kierujący muszą mieć świadomości, iż nie tylko muszą zwalniać w terenie zabudowanym gdy widzą patrol policji, ale także gdy go nie ma.

Źródło: http://swidwin.policja.gov.pl

31-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y